Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgania w połączeniu z DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgania w połączeniu z DSG

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zamieszczone przez marlej108
    nie wiem jak to zrobili
    po protu w OII Tur nie było przy 1,4 16V wyciszenia grodzi czołowej silnika ani maski :evil:
    fakt ale ja sobie mate klapy nad silnikiem zalozylem i ... nic to nie dalo chyba :-)

  • #2
    Drgania w połączeniu z DSG

    Cześć!

    Sytuacja dotyczy O2 FL RS TDI CR, CEGA.

    Ostatnio zauważyłem następującą sytuację: - gdy DSG mam ustawione w tryb P odczuwalne są drgania, przenoszące się na samochód. Nie są one takie, żeby trzęsło całą budą, ale siedząc w środku wyraźnie je czuć. Drgania ustają, gdy w położeniu P wcisnę pedał hamulca.

    Podobnie, jak przestawiam skrzynię w tryb P i samochodem bujnie (bo na przykład jest lekka nierówność) to też te drgania są odczuwalne w rytm bujnięcia...

    Poza tym w momencie ruszania, gdy tylko puszczę hamulec i nie dodaję gazu lub gdy powoli hamuję, czyli w momentach, gdy auto powoli startuje lub zbliża się do zatrzymania drgania są wyraźnie wyczuwalne. Gdyby to była skrzynia manualna, to moment drgań pokrywałby się z pół-sprzęgłem...

    Nie wiem, czy to koło dwumasowe, czy może coś w skrzyni. Zastanawiające jest, że naciśnięcie hamulca powoduje, że drgania znikają - tak jak by hamulec coś odłączał (mimo ustawienia dźwigni w tryb P). Czytałem, że w DSG jest pompa oleju której praca może być odczuwalna, ale czy również w położeniu P...?

    Przebieg samochodu to 116kkm. Olej w DSG ostatnio wymieniany przy 60kkm, kolejna wymiana za chwilę - przy 120kkm.

    Nie jestem też pewien, czy może to mieć związek, ale niedawno wymieniałem tuleje wahaczy, na zestaw z Seata Ibiza Cupra i odnoszę wrażenie, że drgania zacząłem zauważać jakoś po tej operacji...

    Macie pomysł czym są te nasilone drgania spowodowane - dwumasa, DSG, tujele? A może TTTM?

    Pzdr,
    Jest:
    O2 FL RS, 2009 2.0 TDI CR, 190KM, 410Nm by SoftCar
    Była:
    O1 Tour 2006, 1.6 BFQ + LPG BRC Seq24
    O1 1998, 1.6 AEE + LPG

    Komentarz


    • #3
      jestem kompletnym laikiem i nie chciałbym się ośmieszyć, ale wolę to napisać, bo a nuż Ci to pomoże...

      w jednym z tematów opisuję moje problemy . pompowstryskiwacz padł, natomiast jednym z objawów były baaaardzo duże drgania całej kabiny przy ustawieniu skrzyni na P i N (dodanie gazu powodowało ustanie drgań). Było też szarpnięcie przy ruszaniu.
      pozdrawiam,
      Olo

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pTb
        jestem kompletnym laikiem i nie chciałbym się ośmieszyć, ale wolę to napisać, bo a nuż Ci to pomoże...

        w jednym z tematów opisuję moje problemy . pompowstryskiwacz padł, natomiast jednym z objawów były baaaardzo duże drgania całej kabiny przy ustawieniu skrzyni na P i N (dodanie gazu powodowało ustanie drgań). Było też szarpnięcie przy ruszaniu.
        A możesz dać linka do tego tematu?

        Swoją drogą - ja mam silnik CR...

        Nie mniej dzięki za info.
        Jest:
        O2 FL RS, 2009 2.0 TDI CR, 190KM, 410Nm by SoftCar
        Była:
        O1 Tour 2006, 1.6 BFQ + LPG BRC Seq24
        O1 1998, 1.6 AEE + LPG

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez jimw
          A możesz dać linka do tego tematu?
          oczywiście
          nie znajdziesz tam wiele ponadto co napisałem. trochę bardziej dokładny opis objawów

          Forum - Octavia Club Polska
          pozdrawiam,
          Olo

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X